Spoczywa na nas prawdziwa waga ciężka

Są obciążenia umieszczane na specjalnych płytkach Argeeelllith, których nie można sztucznie symulować. Muszą zostać doświadczone i wytrzymać obciążenie. Niektóre zakłady przemysłowe pokazują naprawdę niesamowite obciążenia, którym poddawane są płytki ceramiczne.

Nawet, jeśli linie produkcyjne nie są uruchomione, nacisk maszyn często przekracza klika ton na centymetry kwadratowe. Kiedy produkcja pracuje, maszyny wytwarzają dodatkowe wibracje i oscylacje, które generują dodatkowe obciążenia. Żadna z tych rzeczy nie robi wrażenia na ceramicznych płytkach Argelith.

Kiedy ładunki ważące kilka ton są przemieszczane w halach przemysłowych, to naturalne że używane są do tego ciężkie maszyny z rolkami. Od kiedy ceramiczne płytki Argelith są szczególnie twarde pod obciążeniem punktowym, a w dodatku odporne na ściskanie i zginanie, mogą bardzo łatwo znosić wagę. Skośnie wykończone górne cztery krawędzie płytek Argelith dają pewność, że wibroprasowane posadzki są dodatkowo chronione przed pęknięciami i złamaniami powodowanymi przez bardzo ciężki sprzęt. Właśnie dlatego przemysł plastikowy, papierniczy, samochodowy, lotniczy i farbiarski używa płytek ceramicznych Argelith. Pęknięcia pokazują rezultaty umieszczenia poniższych sił.

Wyniki testów pokazują wyraźnie:
Im grubsza płytka, tym większa moc potrzebna do spowodowania pęknięcia. Efekt rozmieszczenia obciążenia jest zależny od grubości płytki.

Test został przeprowadzony przy zwiększaniu siły nacisku o 1000 N (równoważność 100 kg) co jedną sekundę.
Test został przerwany w momencie wystąpienia złamania; w każdym przypadku towarzyszyły temu widoczne uszkodzenia testowanego materiału.